Úvodní stránka Aktuální číslo Archiv čísel Informace o časopisu Redakční rada Předplatné Pokyny pro autory Kontakt English
 
Přihlášení |
 
registrace
   
zapomenuté heslo
 
odeslat
 

Informace o časopisu

Časopis Praktická gynekologie byl poprvé vydán roku 1997 a od té doby si získal odborné uznání i oblibu u čtenářské obce v Česku a na Slovensku. O vysoké odborné úrovni časopisu vypovídá i jeho zařazení do excerpčních databází.

Časopis Praktická gynekologie si klade za cíl přinášet informace v oboru gynekologie, a to široce pojaté, především terénním lékařům ‒ ambulantním gynekologům, onkogynekologům, ale i specialistům v oborech senologie, asistovaná reprodukce, klimakterická medicína, urogynekologie, perinatologie i sexuologie. Souběžně usiluje o to, aby byl zajímavým zdrojem informací i pro klinické lékaře, a naplňoval tak zásadu Theoria cum praxi, tedy propojení klinického výzkumu s jeho terapeutickými aplikacemi do terénní praxe.

Časopis se tematicky věnuje problematice obecné gynekologie, onkogynekologie a senologie, urogynekologie, asistované reprodukce, klimakterické medicíny, antikoncepce, urogynekologie, porodnictví, perinatologie a sexuologie. Tato témata jsou uveřejňována jako původní nebo přehledové články a kazuistiky. Další informace o novinkách v oboru přinášejí zprávy z odborných akcí, recenze publikací a přehledy zajímavých webových stránek.

Časopis je evidován v Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR, schváleném Radou pro výzkum a vývoj vlády ČR, je excerpován v databázích Bibliographia Medica Čechoslovaca a Index Copernicus International.

Zkratka pro citování: Prakt Gyn
Jazyk periodika: čeština, slovenština, angličtina
ISSN: 1211–6645
ISSN pro on-line přístup 1801–8750

Hlavní partneři časopisu

 

Předplatné

Předplaťte si časopis

S předplatným získáváte plný přístup ke všem článkům.

více informací

 

Aktuální číslo

Vydání číslo: 3-4 / 2016

zobrazit obsah

 

 
Starší ročníky
 

Nejčtenější