Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2005; 9(6): 4
Kategorie: Úvodník

Vážené kolegyně a kolegové,

podzim je podle mě jedno z nejkrásnějších období v roce. Podzim, který byl vždy inspirací pro básníky, malíře, spisovatele a další umělce svojí pestrobarevností a krásou, ale také pro svou chladnost a jistou tajuplnost, s sebou přináší nejeden tradiční podnik.

Na období mezi sklizní na polích a podzimní setbou připadá vinobraní, které odjakživa v krajích s vinohrady patřilo k největším svátkům v roce. Myslivci a lesáci se těší na vrcholné završení svého celoročního úsilí, kterým je bezesporu pořádání tradičních honů. Chladnost a tajuplnost pozdního podzimu dokresluje svátek Všech svatých a den nato Památka zesnulých. Historická lampiónová setkání na počest a oslavu dnes již zapomenutých revolucí střídají tu a tam setkání rodičů a dětí vítajících Martina na bílém koni. Zvyky a tradice podzimu se liší podle regionů i zájmových skupin.

Za profesionální tradici specialistů na léčbu neplodnosti lze bezesporu považovat již 4. česko-slovenskou konferenci reprodukční gynekologie a především pak letošní jubilejní 15. sympozium asistované reprodukce v Brně.

Porod 1. dítěte po technice GIFT v Československu a bývalé východní Evropě v roce 1982 na Gynekologicko-porodnické klinice brněnské MU byl v našich podmínkách odrazovým můstkem pro rozvoj tohoto dynamického medicínského oboru. Odborný program sympozia zahrnuje aktuální problematiku reprodukční gynekologie i asistované reprodukce a odráží čtvrtstoletí zkušeností s léčbou neplodnosti v naší zemi.

Osobní i profesionální setkání během konference a zejména pak v průběhu společenského večera v historickém prostředí vinárny „U královny Elišky“ jsou nedílnou součástí tradičního podzimu asistované reprodukce v Brně.

Je potěšením celého kolektivu redakční rady zprostředkovat Vám tuto tradiční akci prostřednictvím sborníku abstrakt z konference. Přeji Vám všem mnoho podnětných chvil strávených ve společnosti letošního 6. čísla Praktické gynekologie.

as. MUDr. Robert Hudeček


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se