Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2006; 10(4): 131

Vážené kolegyně a kolegové,

léto je pryč, tropická vedra vystřídaly tropické deště a záplavy. Neustálé rozmary počasí tak nenechají nikoho na pochybách, že už nic není jako dřív. Teplotní rozdíly, které během jediného týdne dosahují až 20 °C, dokážou znepříjemnit zaslouženou dovolenou, ale také eliminovat běžného smrtelníka z jakéhokoliv pracovního procesu. Ten, kdo neobývá klimatizovanou pracovnu, jednoznačně preferuje denní režim jižanů.

Pokud Vás nepřízeň živlů omezuje v outdoorových rekreačních aktivitách nebo koníčcích, možná vezmete za vděk i tímto listem Praktické gynekologie, který jsme pro Vás s kolektivem redakce během letních měsíců připravili.

Velice nás těší zájem o edukační kazuistiky zaměřené na problematiku preskripce hormonální kontracepce. Autoři pro Vás připravili zajímavé, ale vpravdě i záludné otázky, které určitě nepatří do kategorie těch lehkých. Vždyť pouze 17 respondentů z celkem 92 ohlasů odpovědělo správně na zadání prvního případu. To je něco málo přes 17 %! A to ještě ne všichni z nich odpověděli správně na všechny podotázky. Další kazuistiky jsou připraveny v podobném duchu a věřím, že zveřejněné řešení případů předešlých Vás bude motivovat k přečtení těch dalších a zaslání svých odpovědí e-mailem na adresu redakce.

Ten, komu pro postgraduální studium více vyhovuje pohodlné prostředí osobního počítače, má k dispozici na www.mhwa.cz další e-learningový kurz, na jehož vzniku se podílí právě redakce časopisu Praktická gynekologie ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou LF MU a FN Brno a vydavatelem Medica Healthword. Témata asistované reprodukce a reprodukční gynekologie doplňuje téma hormonální substituční terapie. Vyzkoušejte si své znalosti v této atraktivní subspecializaci a absolvujte test honorovaný kredity ČLK.

Nenechte se odradit případným prvním neúspěchem! Vždyť i lektoři psychorelaxace v golfu tvrdí, že jakmile provedete úder, ten se stává minulostí, kterou již nelze změnit, a už jej v daném okamžiku nemá smysl neposuzovat. Naopak je třeba se soustředit na tu další „nejdůležitější“ ránu.

Motivem Vám pak mohou být atraktivní ceny. Bezplatná registrace na kongres ČGPS a SSG ČR v roce 2007 v Praze s volnou vstupenkou na galavečer na Žofíně, přidělené kredity ČLK v systému celoživotního vzdělávání, nebo prostě jen pocit z reakce na své vlastní chyby. Cílem není dokonalá „hra“, ale pouze potřeba překonávat sám sebe.

Přeji Vám všem dostatečný prostor, čas a klid pro práci a mnoho příjemných chvil strávených ve společnosti Praktické gynekologie


as. MUDr. Robert Hudeček


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se