Slovo vydavatele


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2012; 16(1): 2
Kategorie: Úvodníky

Vážení a milí čtenáři,

dovolte, abychom Vás tentokrát výjimečně oslovili i my, vydavatelé. Nejprve bychom chtěli poděkovat vedoucímu odbornému redaktorovi primáři Robertu Hudečkovi a doktoru Tomáši Faitovi, že nás vybrali jako vydavatele. Především pak patří naše a dovolíme si předpokládat, že i Vaše, díky jim za nezměrné úsilí, které věnovali záchraně časopisu a přípravě obsahu jeho prvního sešitu, který vydáváme k výroční konferenci ČGPS. Díky jsme povinováni také vlastníku vydavatelských práv, že byl ochoten hledat a také najít cestu, jak časopis zachránit.

Jak připomněl primář Hudeček ve svém úvodním slově, časopis loni oslavil 15. výročí vydávání. To jsme jako noví vydavatelé považovali za impulz k oživení formy i obsahu. Vrátili jsme se k obálce, která svým designem vyjadřuje, že je časopis formou i obsahem „up-to-date“, a tudíž, že uvnitř může čtenář očekávat nové, neotřelé, možná i odvážné pohledy na problémy a také, že časopis jde ruku v ruce s vývojem gynekologie v ambulancích i na klinikách. Formát časopisu jsme zmenšili, aby byl „příručnější“, „kapesnější“, „přátelštější“ čtenáři svou komprimovanou podobou. Grafiku bloku časopisu jsme odlehčili v duchu obálky k jednoduchosti, možná až „konstruktivistické“ strohosti, tedy maximální účelovosti, neb prius je obsah sdělení. Příspěvky jsme se rozhodli členit do rubrik, aby se tak každý gynekolog mohl snáze zaměřit na oblast svého zájmu.

Dovolíme si doufat, že i Vy budete potěšeni, že Vám bude časopis nadále partnerem a že Vám bude přinášet letos i v budoucnu důležité informace.

za vydavatele

Eliška Skalková


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se