Editorial


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2015; 19(4): 203
Kategorie: Editorial

Vážené kolegyně a kolegové,

čtvrté číslo našeho, respektive Vašeho časopisu Praktická gynekologie by se k Vám tradičně mělo dostat v předvánoční době a současně na konci roku, ale dost možná, že ho budete moci otevřít až v novém roce. To myslím nejlépe charakterizuje rozpor tohoto období: věnovat se rozjímání v poklidně lenošivé atmosféře adventu, nebo rychle dokončit letošní pracovní projekty?

Každopádně v parafrázi nadčasového vtipu Vladimíra Renčína ušetříme vánoční čas vynecháním tradičního lití olova, protože lidstvo se této činnosti věnuje celý rok.

Stále přemýšlím, jak udělat editorial zajímavý nebo originální. Zda se mi to daří, či nikoli, posoudíte Vy. Stejně jako obsah našeho časopisu.

Na tomto místě musím poděkovat nejen za letošní spolupráci nakladatelství Facta Medica, akronymem FAMA, všem viditelným autorům, neviditelným recenzentům i štědrým inzerentům. Doufám, že všichni se budou k Praktické gynekologii i nadále hrdě hlásit, abych se za ni nemusel osamocen stydět podle hesla: „Úspěch má mnoho otců, neúspěch je naprostý sirotek“.

Pro nový rok 2016 jsem vybral citát Bišnu Ghóše: „Nikdy není příliš pozdě, nikdy není nejhůře, nikdy nejsi příliš starý ani příliš nemocný, abys nemohl začít znovu.“ Ten je pochopitelně pro ty z nás, kteří nejsou spokojeni. Pro ty úspěšné předkládám k zamyšlení tezi jeho žáka Bikrama Čoudhuriho: „Není možné, aby byl někdo odsouzen k práci ve prospěch společnosti. Ti nejlepší by se měli tlačit ve frontě, aby mohli něco prospěšného vykonat.“

Veselé Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2016 přeje Váš
Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 4

2015 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se